×

مدت زمان چسب بینی

برخلاف عقیده عمومی چسب زدن در نتایج عمل بینی تاثیرات محدودی دارد . سفت و محکم زدن چب نه تنها موجب بهتر شدن بینی نمیشود بلکه گاها تغییرات و دفرمه شدن سوراخهای بینی و ایجاد جمع شدگی در راس سوراخ های بینی را ایجاد میکند .

در بینی های با پوست نازک مدت زمان معقول و علمی چسب زدن بعد از عمل حدودا ۴ تا ۶ هفته است . و در بینی های با پوست ضخیم وسنگین حدودا ۸ تا ۱۰ هفته می باشد . در برخی افراد بعلت آلرژی به جسب و اختلال در تنفس پوست و چربی زیاد پوست ،چسب زدن ناکارامد است و زیاد توصیه نمیشود . نوع و چگونگی چسب زدن در ببن جراحان متفاوت است و هیچکدام ارجحیتی ندارد .

 در افراد با سابقه حساسیت جلدی و آتوپی چسب زدن با احتیاط صورت میگیرد و معاینه پوست در فواصل کوتاهتری از نظر ایجاد بثورات و التهاب توصیه میشود .کشیدن نوک بینی با چسب به سمت بالا تغییری در چرخش نوک بینی ایجاد نخواهد کرد و توصیه نمیشود.عملکرد اصلی چسب جلوگیری از تجمع خون و ترشحات بافتی در زیر پوست وبافت زیر جلدی و بهبود اتصال و چسبندگی به سختارهای استخوانی غضروفی زیرین است.و در بهبود و تسریع کاهش ورم تاثیر بخش )SMAS( پوست و بافت فیبرو آلوئلولار است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *