×

بینی گوشتی بعد از عمل

اصطلاحا بینی گوشتی به مواردی گفته میشود که ضخامت پوست وبافت زیر جلدی زیاد است و در لمس پوست بینی بخصوص در ناحیه )تیپ(نوک بینی نمایان تر ومشهودتراست .
افراد با بینی گوشتی پره های بینی ضخیم تری دارند و گاها پوست چرب و سنگین تر است.اینگونه بینی ها ساپورت واستحکام و زیر ساخت شل تری دارند و غضروف ها کوچک تر و ضعیف تر است .معمولا استخوان بینی هم کوچک و ظریف است .

نکاتی که  مراجعه کننده باید در نظر داشته باشد ، محدودیت های عمل رینوپلاستی در بینی های گوشتی و ضخیم است.

لذا نکاتی در ذیل به اختصاراشاره میشود 

۱– اهداف عمل در بینی گوشتی عمدتا بهبود تنفس و اصلاح اختلالات انسدادی داخل بینی است و در مرحله دوم اصلاح ظاهر بینی است

۲- کوچک شدن بینی درخواست اکثر مراجعین است ولی باید مد نظر داشت در اینگونه بینی ها به جهت ضخامت و سنگینی پوست، ضعیف کردن ساختار بینی و کوچک کردن بینی محدودیت دارد، چراکه ضعیف شدن زیر ساخت بینی در طولانی مدت به علت سنگینی پوست موجبات افتادگی بینی را فراهم میکند.

پس جهت ایجاد یک بینی شکیل و زیبا که در طول زمان دچار تغییر شکل و افتادگی و در اصطلاح عمومی گوشت اضافه نشود،جراح با ایجاد ساختار و استحکام لازم یا استفاده از گرافت های غضروفی و تکنیک های مدرن جراحی از تغییرات ظاهری بینی به مرور زمان جلوگیری خواهد کرد،لذا واضح است که کوچک کردن بینی در این موارد با محدودیت روبروست و مقصود بهبود ظاهر بینی با حفظ انسجام و استحکام بینی است ۳-ورم بینی دراین موارد بیشتر بوده و حدودا ۱۲ تا ۱۸ ماه زمان مورد انتظار برای بهبودی و رسیدن به نتیجه مطلوب است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *