سی تی اسکن بینی

سی تی اسکن بینی زمانی انجام می شود که همزمان با جراحی زیبایی بینی فرد بخواهد جراحی پولیپ و یا جراحی سینوزیت انجام دهد و بطور کلی در جراحی بینی نیازی به سی تی اسکن بینی نمی باشد. برای اینکه جراحان از ایرادات صورت بطور کامل آگاه شوند و بررسی بهتری انجام دهند از عکسهای صورت استفاده خواهند کرد و بصورت تمام رخ و نیم رخ از بالا و پایین سر و تمامی حالت ها عکس برداری میکنند و باید بدون هیچ دستکاری و روتوشی انجام بگیرد تا تمامی ایرادات بینی و نامتقارن بودن و… را بتوان برطرف نمود . در نهایت این عکس ها در اتاق عمل مورد استفاده جراح قرار خواهد گرفت .

 

توموگرافی کامپیوتری یا سی تی اسکن از روش های پیشرفته جهت تصویر برداری پزشکی می باشد که پس از انجام رادیوگرافی ساده سی تی اسکن بیشترین و بهترین کمک را به بیماران جهت بررسی نمودن سیستم حرکتی بخصوص بررسی استخوان ها می کند .

سی تی اسکن بینی

بافت های درونی بدن و بررسی شکل آنها را با سی تی اسکن می توان مشاهده نمود با استفاده از این اطلاعات می توان در صورت وجود بیماری احتمالی آن را مشاهده نمود .

دستگاه های سی تی اسکن در واقع  برش های مجازی از بدن انسان می باشند، که با پیشرفت تکنولوژی دستگاه های سی تی اسکن نیز پیشرفت کرده اند به گونه ای که این  دستگاه های قادر هستند تصاویر از بدن شخص را با فاصله کمتر از یک میلیمتر تهیه نمایند .

از بارزترین کاربرد دستگاه های سی تی اسکن بینی در بخش بینی جهت تشخیص ضایعات داخل بینی می باشد .

با سی تی اسکن بینی می توان مشکلات زیر را بررسی نمود :

  • میزان انحراف تیغه بینی
  • میزان پولیپ های درون بینی
  • میزان عفونت سینوس ها

 

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم با تشکر مدیریت سایت دکتر راجی

هم چنین شما عزیزان می توانید در اینستاگرام ما را همراهی کنید .

 

 

درباره raji

خدمات دکتر بابک راجی : جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی ,جراحی بینی استخوانی, بوتاکس , اتوپلاستی , جراحی گوش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • پنج − دو =