جراحی ترمیم بینی

عمل زیبایی بینی به صورت چشمگیری رو به افزایش است ، از این رو بسیاری از جراحان زیبایی اقدام به انجام تعداد بالایی از جراحی ها در یک روز مینمایند ، در صورتیکه شما به یک پزشک کم تجربه برای عمل زیبایی مراجعه کنید ممکن است از نتیجه ی عمل راضی نباشید و یا این عمل جراحی بری شما مشکلاتی ایجاد کند که مجبور به جراحی ترمیم بینی شوید .

نکته ای که در این مطلب اهمیت ویژه ای دارد ، انتخاب پزشک جراح متبحر است ، همیشه تبلیغات و قیمت های بالا برای یک پزشک بیانگر مهارت وتوانایی  او نیست . بنابراین تا شناخت کافی از وی بدست نیاورده اید و نظرات دیگران را دررابطه با جراحی های گذشته ی او  نپرسیده اید به ووی اعتماد نکنید.

شناخت دقیق ظاهر بینی و نیز اطلاع کامل از درون بینی کمک بزرگی به کیفیت عمل جراحی بینی میکند یک پزشک باید به خوبی مشکلات بینی شمارا بشناسد و با مهارت آن را برطرف کند  . چنانچه پزشک از ویژگی های ظاهری و باطنی بینی شما مطلع نباشد و یا اینکه شناخت کافی از نوع بینی شما نداشته باشد ممکن است در حین عمل و یا حتی بعد از آن دچار اشتباه و نارضایتی شما شود .

جراحی ترمیم بینی

در مواردی که فرد از ظاهر بینی خود ناراضی است و یا اینکه تمایل به تغییرات جدی تری دارد تا دوماه بعد از عمل تغییر در آن ممکن نیست ، هرچند بیشتر پزشکان زیبایی اعتقاد دارند که عمل ترمیم باید یکسال بعد از جراحی بینی صورت بگیرد اما در صورتیکه فرد اصرار به انجام آن داشته باشد باید عمل ترمیم را انجام دهد .

جراحی ترمیم در مواقعی بینی به دو قسمت تقسیم شده باشد و یا گوشت بینی از بین رفته باشد ، با پیوند از غضروف گوش میتوان مشکل آن را حل نمود . معمولا بینی های گوشتی نیاز بیشتری به انجام عمل بینی ترمیمی دارند ، زیرا ممکن است بینی بیش از حد کوچک شود و شکل طبیعی آن از بین برود . در این حالت جراح باید بتواند با پیوند غضروف اداره ی طبیعی بینی را بازسازی نماید و شکل ظاهری آن را بهبود ببخشد.

جراحی ترمیم میتواند مشکلات تنفسی و عوارض دیگری که در عمل جراحی قبلی برای فرد ایجاد شده است را برطرف نماید .

همچنین عیوب بینی که در اثر بی دقتی پزشک و یا عملکرد خود بیمار بعداز جراحی ، ایجاد شده است را برطرف کند.

اگر نیاز به اطلاعات بیشتری در این زمینه دارید میتوانید  صفحه اقدامات قبل و بعد از جراحی بینی را نیز مطالعه و یا در شبکه های اجتماعی  با ما در ارتباط باشید  .

پمادهای ترمیمی پس از جراحی بینی
از مراقبتهای پس از جراحی بینی استفاده از پماد است که این پمادها به دو منظور استفاده می شود:
گروهی از این پماد ها مانند تتراسایکلین چشمی و جنتامایسین که انتی بیوتیک هستند و جهت جلوگیری از عفونت توسط جراح تجویز می شود و از روز بعد از جراحی برای بخیه های داخل و بیرون بینی استفاده می شودو بهتر است مقداری از آن را به وسیله گوش پاک کن به آرامی بر روی بخیه های بینی بزیند تا هم از خشک شدن محل بخیه ها جلوگیری کرده و هم مانع عفونت شود، دقت کنید اگر بینی شما داراری بخیه های بیرونی باشد و از وسط برش داشته باشد بخیه های بیرونی یک هفته بعد توسط جراح کشیده می شود و خشک نبودن محل بخیه به کشیدن بخیه بدون درد کمک خواهد کرد، بدین منظور می توانید از پماد ویتامین آ چشمی نیز استفاده نمایید.
گروه دیگر پمادها، همانند استاراتامد، سیکالفیت، استراتادرم و .. پس از کشیدن بخیه ها مورد استفاده قرار می گیرند باید توجه کنید که این پماد ها فقط برای زخم ها و بخیه های خارج بینی هستند که از اسکار و تغییر رنگ پوست محل بخیه جلوگیری می کند و نباید آنها را برای داخل بینی استفاده کرد و میتوان آنها را از یک هفته پس از جراحی هر 12 ساعت برروی جای بخیه ها مالید و برای گرفتن نتیجه بهتر از 3 تا 6 ماه استفاده از آن را ادامه دهید.
توجه داشته باشید این پماد ها ضدعفونی کننده نیستند و قبل از مصرف محل زخم و بخیه تمییز شود سپس لایه نازکی را روی محل بخیه بمالید، پماد طی 3 یا 4 دقیقه خشک میشود و به صورت لایه شفاف نمایان می شود که ضد آب است و استفاده از کرم و لوازم آرایش برروی آن مانعی ندارد.بهتر است لایه نازک از پماد در طول شبانه روز بر روی جای بخیه باشد.
با توجه به اینکه بخیه های جراحی بینی در محل حساس و درمعرض دید هستند بهتر است تمام موارد فوق به دقت رعایت شود تا از اسکار و تیرگی جای بخیه ها جلوگیری شود ولی به خاطر داشته باشید بهبودی کامل جای بخیه های جراحی بینی امکان دارد از 6 ماه تا یک سال به طول بی انجامد.

منتظر انتقادات و پیشنهادات شما در سایت دکتر رادجی هستیم .

با تشکر مدیریت سایت دکتر راجی متخصص جراحی بینی

درباره raji

خدمات دکتر بابک راجی : جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی ,جراحی بینی استخوانی, بوتاکس , اتوپلاستی , جراحی گوش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • سه × یک =