استحمام بعد از عمل بینی

یکی از مهمترین مسائل بعد از جراحی بینی استحمام بعد از عمل زیبایی بینی است .

توجه داشته باشید که انجام این کار باید با احتیاط کامل انجام شود ، زیرا در روزهای اول بینی بسیار حساس و اسیب پذیر خواهد بود.

بعد از عمل جراحی بینی ,بر روی بینی اسپیلنت یا به اصطلاح گچ بینی به همراه چسب زده می شودمراقب باشید که گچ روی بینی به هیچ عنوان خیس نشود ،زیرا باعث خیس خوردن و افتادن گچ از روی بینی میشود ،همچنین این عامل ایجاد خارش و حساسیت در فرد نیز میکند . توصیه میشود این پانسمان در هفته  اول خیس نشود ،و برای شستن صورت از پنبه یا دستمال استفاده نمایید .

برای جلوگیری از این عارضه میتوانید یک روز قبل از عمل و یا روز عمل استحمام نمایید تا نیازی به استحمام فوری نداشته باشید..

استحمام بعد از عمل بینی

راه صحیح حمام کردن به این صورت است که ابتدا بدن تا گردن توسط فرد شستشو شود و سپس در حالی که بر روی صندلی نشسته است کمی سر را به عقب خم کند و سر و موهای فرد توسط همراه شستشو داده شود,در انتها صورت شستشو گردد.

 

از دوش های قابل حمل و تلفنی برای شستشو ی بدن استفاده کنید .

در روز هفتم بعد از عمل جراحی بینی ,قبل از مراجعه به جراح خود جهت برداشتن گچ بینی,دوش گرفته و حتی پانسمان روی بینی نیز خیس شود تا برداشتن گچ بینی برای فرد آسان تر باشد.

بعد از اینکه پانسمان و گچ بینی برداشته شد میتوانید با چسب روی بینی نیز استحمام کنید ، در صورتیکه چسب خیس خورد و از روی بینی بلند شد بلافاصله بعد از استحمام دوباره بر روی بینی چسب را قرار دهید .

منتظر نظرات و انتقادات شما در هستیم.

با تشکر مدیریت سایت دکتر راجی

 

درباره raji

خدمات دکتر بابک راجی : جراحی بینی , جراحی بینی گوشتی ,جراحی بینی استخوانی, بوتاکس , اتوپلاستی , جراحی گوش

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • نوزده − 6 =